Figen abla’nın trajik hayat hikayesi !!!!!!!!!!!!

6 Nov

Efendim kendisinin bu dünyaya ait olmadığı bir gerçektir…

Güneş sisteminin en ücra gezegenleriniden birinde dünyaya geldiği, fakat annesinin onu doğurduğuna pişman olduğu, ama o gezegende Figen’ i bırakabileceği bir cami avlusu bulamadığı için,bizim dünyamıza gelerek, Erzurum’ daki Muratpaşa camiinin avlusuna bırakıp kaçtığı rivayet edilir….

Figen, o gün bu gündür evinin arka balkonunda gizli gizli, bir uzay gemisi yapmaya ve doğduğu gezegen olan Kripton’ a gitmeye çalışmaktadır…

Ailesini bulmak için tv.lerde ne kadar kadın programı varsa başvurmuş,  fakat Serap Ezgü ve Müge Anlı’ nın programları vasıtasıyla   sadece öz amca oğlu Mustafa Topaloğlu’ na , teyzesinin oğlu E.T’ye, ve özbe öz görümcesinin eniştesinin kayınçosu  olan Süpermen’ e ulaşabilmiştir…

Bebekliğinde onu cami avlusunda bularak eve getiren aile,kundağını açıp da yüzünü görür görmez ilk olarak;

-”Iyykk..Çok çiirkinnn..”

şeklinde tepki vermişse de, daha sonradan ameliyatla bebeğin kuyruğunu, antenlerini aldırmış, ancak ondan sonra nüfus müdürlüğüne gidip, Figen’i nüfusuna geçirmiştir.

Öyle çirkindir ki Figen.Çocukluğunda ne zaman sokakta annesini kaybetse, bu yüzden polise gidip yardım istese, her seferinde polis Figen’ in yüzüne şöyle bir bakıp;

-”Anneni bulmamız zor olabilir, çünkü saklanabileceği pek çok yer var..” demiştir.

Zaten tesadüf müdür nedir, annesi ve babası sık sık Figen’i ormana, pikniğe götürmekte, her seferinde ne hikmetse orada çocuğu kaybedip, eve dönmektedirler..
Ama Figen,ceplerine doldurduğu çakıl taşlarını, geçtiği yollara bırakıp işaret koyma alışkanlığından dolayı her seferinde onları takip ede ede evinin yolunu bulmakta, ve nedense her eve dönüşünde, annesini ve babasını evde parti verirken bulmaktadır.

Çok parlak bir okul hayatı olmuştur..
Anne ve babası daha 6 yaşındayken onu Diyarbakır Üstün Zekalılar Okulu’ nun bahçesine terk edip kaçmıştır.
Okul idaresi, çocuğu görür görmez korkmuş, başından defetmek için hemen alelacele bir diplom hazırlayıp, eline verdikten sonra Figen’ i bir hademe nezaretinde trenle Bingöl’ün Genç ilçesindeki Genç Dehalar Okulu’ nun bahçesine bırakıp kaçmıştır.
Genç Dehalar Lisesi müdürü,bu inanılmaz çirkinlikteki çocuğu görür görmez, okuldakilerin göz zevkini bozmaması için, derhal bir diploma hazırlatıp eline vererek, müdür yardımcısı ile birlikte Malatya’ya göndermiş, yardımcısına da Figen’i bir okul bahçesine bırakıp kaçmasını tembih etmiştir.

Bu böyle defalarca tekrarlanmış, her kayıt olduğu okulun idaresince iki günde eline diploma verilerek götürülüp başka bir üniversitenin kapısına terk edildiği için, daha 17 yaşına gelmeden Figen’in tam 57 tane üniversite diploması olmuştur.

Ve zaman gelmiş, artık gidebileceği başka üniversite kalmamıştır ülkemizde. O artık hem avukat, hem bilgisayar mühendisi, hem eczacı, hem kalorifer ateşçisi, hem hemşire, hem jeofizik mühendisi, hem psikolog, hem biçki-dikiş öğretmeni, hem tarih profesörü, hem diş hekimi, hem zabıta memuru, hem astronot, hem sosyolog, hem kaymakam, hem pompa ustası, hem de her şeydir.

Hayatını, resim yaparak kazanmaya başlar. Yaptığı resimler hem bi moka benzememekte, hem de hiç alıcı bulmamaktadır. Ama olsun.. O yine de resim yapmaya devam eder. Aç kaldığında, kendi yaptığı resimleri yemektedir.

Şiir ve öyküler de yazar. Onun eserlerini çeşitli sitelerde gören, edebiyat dünyasının tüm saygın isimleri, bir daha  yazmaması için kendisine her ay maaşlarının yarısını vermeyi teklif ederler.. 0ysa bilmezler ki; Figen fakir ama gururludur.. Bu teklifleri elinin tersiyle reddeder.İnatla yazmaya devam eder.
Hatta bir keresinde, bir daha  yazamasın diye Figen’ in sağ elini sandalyeye bağlarlar. Oysa Figen solaktır. Sol eliyle,yazmaya devam eder..
Bunu fark edince, kızcağızın her iki elini de bağlarlar sıkı sıkı.. Ki bir daha o berbat eserlerini yazamasın.
Ama nereden bilsinler Figen’ in aslında bir uzaylı olduğunu?
Şimdilerde eserlerini  kulaklarıyla yazmaktadır.

Hiç kimsenin okumadığı binlerce kitap yazmıştır, hiçbir alıcısı olmayan binlerce yağlı boya tablo yapmıştır. Yurt içinde ve dışında çektiği filmleri, pembe dizileri, belgeselleri, gündüz kuşağı kadın programlarını tek bir Allahın kulu izlememiştir.

Özel bir radyoda, hafta içi hergün nostaljik şarkılardan oluşan bir program yapmaya başlar.
Ama iyi ki sizler o döneme rast gelmediniz. Biz dinledik, hiç bir halta benzemiyordu.
Zaten Figen’ in ilk programından sonra  dinleyiciler toplu halde radyo stüdyosunu basıp, mikrofonu ve stüdyodaki tüm cihazları Figen’ e yedirmiş,  radyo sahibini dövmüştür.
Daha sonra radyo iflas etmiş, Figen hem kovulmuş, hem de ülkeden sınır dışı edilmiştir.

Rodi adında çok güzel bir köpeği, Recai adında muhteşem bir kedisi, ve ayrıca iki tane de muhabbet kuşu vardır..
Kuşlarının adları Ebabil ve Zümrüdüanka olup, Figen onları kısaca Çomar ve Bobi olarak çağırmaktadır.
Bir gün  kedisi  kuşları yemiş olmalı ki; birdenbire miyavlamaktan vazgeçip ötmeye başlamıştır..
Buna şaşıran köpek de, kediyi iri bir kuş zannedip,üstüne atlayıp yemiştir.
Ardından köpek hem ötmeye, hem miyavlamaya başlamıştır.
Daha sonra ortadan kaybolan köpeği, Figen’in Çinli komşusu Ai WeiWei abi’ nin yemiş olabileceği ihtimali konuşuluyor.

Zaman zaman,evindeki aynalara bakıp bakıp:

-Ayna ayna..söyle bana,benden güzeli var mı bu dünyada?
Diye sormaktadır Figen.

Aynanın verdiği cevaplar inanılmazdır.

-Ay dur şimdi gülmekten cevap veremeyeceğim Figen.

-Olmaz mı gülüm? Hem de tam 6.840.507.000 tane..

-Ülen her yeni kraliçe kocası tahta çıkar çıkmaz aynı soruyu soruyor. Yeter be! ! Git kral olacak kocana sor be kadın! Zamanında ben hangi akla hizmet yorum yapmışım bu konuda, aklıma edeyim.

-Hocam böyle olmayacak bu iş, iyisi mi, siz gidin bir vampir tarafından ısırılın. Artık Angel mı olur, Spike mı olur, Drakula mı olur?  Size kalmış, hem siz sonsuz gençlik ve güzelliğe kavuşun, hem de aramızdaki ilişki sona ersin..

-Asıl güzellik iç güzelliğidir Figen..Bence sen hiç güzellik konularına girme. Haa bu arada, bugün dışarı çıkarsan sevabına bi camsil al be gülüm.

Şeklinde cevaplar aldıktan sonra,artık aynalara küsmüştür.

Şimdilerde Ege bölgesinde, Kaz dağlarında yaşadığı ve orada kaz çobanlığı yaptığı söylentileri dolaşmaktadır. Fakat nedense son zamanlarda Kaz dağları’nda artık tek bir kaz kalmamış, hepsi birden topluca Himalayalar’ a göç etmiştir.
Son aldığımız duyumlara göre,NASA, bu sevimsiz insanı uzay boşluğuna fırlatıp kaçacak bir uzay aracı yapmaktadır.
Figen abla yazdı 🙂

Advertisements

34 Responses to “Figen abla’nın trajik hayat hikayesi !!!!!!!!!!!!”

 1. aksungur46 November 2, 2011 at 1:03 pm #

  figenciğim kahkahalarla okudum,ya sen çok alemsin ve harika bir yazarsın.iyiki uzaylı olup aramıza katılmışsın şahsen çok mutluyum.seni tanımak benim için onurdur.tüm sevgilerimle

 2. emelden.blogspot.com November 2, 2011 at 1:25 pm #

  Allah iyiliğini versin ablacım.çok keyifli olmuş, kalemine sağlık..

 3. figen abla November 2, 2011 at 1:30 pm #

  sağolun can kızlarım 🙂

 4. Cebimdeki renkler November 2, 2011 at 1:34 pm #

  🙂 Karnım ağrıdı gülmekten Figen ablacım. Çok şekersin sen ya 🙂 Demek o yüzden bu kadar farklısın sen. Allah iyiliğini versin, iyi ki gelmişsin dünyaya da tanımışım seni :))

 5. Anonymous November 2, 2011 at 2:02 pm #

  He he, eminim sen uzayda da resim yapıp kitaplarını yazacak bir yer bulursun, çok güzel olmuş, uzaylı Figen Abla:)hertelden

 6. Noyumberry November 2, 2011 at 2:05 pm #

  Çok güzel bir yazı olmuş,keyifle(gülerek)okudum,elinize sağlık figen abla :)İyi ki o gezegende cami avlusu yokmuş:))sevgiyle kalın..

 7. Özden CEYHAN November 2, 2011 at 2:11 pm #

  Mutfakta uzaylı mı var.!!! :)))

 8. sezobigo November 2, 2011 at 2:23 pm #

  alemsiniz ya:))))))))))))))))))çok güldüm allahta sizi güldürsün:))))))))))))))

 9. alanay November 2, 2011 at 3:26 pm #

  canım,ablam…gülümsedim okurken ama yazdığın hikayeye değil de hayat karşısında gösterdiğin metanet.azim ve pozitifliğine gurur duyarak gülümsedim.nerden geldiğin önemli ne olduğun çok önemli.sen olmuşsun.muhteşem,yaratıcı,sevecen,sanatkar,çalışkan,azimli,pozitif…kalemin zekanı ve yaratıcılığını o kadar güzel ortaya çıkarmış ki!bravo.ben bazen dostlarıma sizden bahsediyorum ve aileme…bir ablam var diyorum MUHTEŞEM! çok sağlam bir insan.ona çok özeniyorum diyorum…son yıllardaki kazançlarımdan biri…şaşırıyorlar yüzünü görmediğim bir insan için böyle konuşabilmek!ama öyle.birde gülsüm ablam var sıcacık.sanki hap vardınız…seni çok seviyorum ve kocaman kucaklıyorum…

 10. Dilek November 2, 2011 at 5:15 pm #

  Canımsın Figen abla. Gülümsettin beni yazını okurken. Sevgiyle kocaman kocaman o tatlı yanacıklarından öpüyorum seni.

 11. An Ek Zu Ra November 2, 2011 at 5:15 pm #

  ablacım süpersin…

 12. Noblesse November 2, 2011 at 6:45 pm #

  zevkle okudu Figenablacım, harikasın.

 13. figen abla November 2, 2011 at 7:14 pm #

  her biriciğinize gönül dolusu teşekkürler canlar..ölürüm ben sizlere 🙂

 14. okuyan November 2, 2011 at 7:14 pm #

  ne kadar kuvvetli ve keyifli bir kaleminiz var… mizah anlayışınız süper… gönülden tebrikler ve de içten sevgiler:)

 15. figen abla November 2, 2011 at 7:41 pm #

  teşekkür ederim cankız 🙂

 16. Nar cicegi November 2, 2011 at 8:04 pm #

  Merhaba figen abla..kendi bloguma bile baslamadigim zamanlardan beri sizi takip ediyorum…( bu lafta milttan önce milattan sonra gibi oldu…)yaptiklariniza yazdiklariniza bayiliyorum..özellikle cirkin insan heykellerinize..onlarin ghepsi ayri bir güzel.. Inanin..hayat hikayenize de bayildim..bu hayat hikayesine bakarak akraba oldugumuzu bile düsündüm..;)

 17. figen abla November 2, 2011 at 8:12 pm #

  nar çiçeğim çook teşekkürler :))eveet, akraba olabiliriz 🙂

 18. Nalan Ünal November 2, 2011 at 8:12 pm #

  :)))))Okurken sahneler gözümde canlandı:)))))))))), tiyatro tadında bir yazı olmuş. Yetenek böyle bir şey işte, gelince bir çok koldan sarıp sarmalıyor insanı.

 19. figen abla November 2, 2011 at 8:30 pm #

  çoook sağolasın nalanım :)ben de yazarken çok gülmüştüm ya 🙂

 20. halime November 2, 2011 at 9:00 pm #

  siz harikasınız….

 21. figen abla November 2, 2011 at 9:05 pm #

  harika olan sizlersiniz can 🙂

 22. Banuca November 2, 2011 at 9:36 pm #

  Figeeen….ay kafam karıştı hala senin yazdıklarındayım, çılgın Figenim yaaa :))

 23. figen abla November 2, 2011 at 9:37 pm #

  banucum ben seni yerim 🙂

 24. Özden CEYHAN November 3, 2011 at 8:33 am #

  Yok dostum yok anlaşıldı anan seni bunlar için doğurmuş:)) yeteneğiniz ve beceriniz bu yönde ellerine kalemine sağlık.:))Bu arada halı atölyen hazır halı yarım kaldı gel bitir bir an evvel:))

 25. ecerce November 3, 2011 at 9:48 am #

  Figen abla:) yazınıza bayıldım, çok tatlı:)

 26. Gülsen November 3, 2011 at 10:55 am #

  Off Figen offf; noktalamalardan sonra bir boşluk bırakmamışsın, hemde bir çok yerde yapmışsın bunu…Yazın çook güzel, şiddetli şekilde öpüyorum ben seni, haberin olsun…

 27. ÖZİ'NİN HOBİLERİ November 3, 2011 at 11:16 am #

  Yine her zaman ki gibi harikasın figen ablacım 🙂 Ellerine kalemine sağlık 🙂

 28. GÖNÜL November 3, 2011 at 2:11 pm #

  harikasınız ya….farklı olduğunuzu anlamıştım ama bu yazıyla muhteşem şeker bir insan olduğunuzu dahada anladım zekanıza hayranım

 29. figen abla November 3, 2011 at 2:22 pm #

  teşekkürler ediyorum canlar ;)her biriciğinizi sevgiyle öpüyorum…

 30. bbicil November 12, 2011 at 9:53 pm #

  Siz çok yaşayın Figen hanımcığım! Hasta hasta beni güldürdünüz.Kötü bir grip oldum ve işe gidemedim evde yatıyorum. Uzun zamandır blogunuza bakamamıştım fırsat bulup, kısmet hastalığıma imiş.İyi de olmuş hani :)Sizin kupaya bayıldım harika olmuş müthişsiniz. Kesinlikle yapmam lazım çatlarım vallahi.Benim de kıskançlığım sadece bunlara işte görüp de yapamazsam içim rahat etmiyor ille bir tane de olsa yapmam lazım 🙂 geçenlerde sevgili sesiber'in Divitin boyunluklarına taktım üç tanelik malzeme aldım birini yaptım bayramda oğlumun kız arkadaşına hediye ettim rahatladım:) Diğer ikisini nasılsa yaparım önemli olan ilki başarmaktı! Tekrar görüşmek üzere kucak dolusu sevgiler…. berna

 31. fimofimo November 14, 2011 at 6:02 pm #

  şimdi okudum ve çok sevdim,Malatya'dan sevgiler.

 32. figen abla November 15, 2011 at 6:18 pm #

  bernacım çok geçmiş olsun kıyamam ben sana :))fimofimocum çook teşekkürler..her ikinizi de sevgiyle öpüyorum 🙂

 33. nalan November 25, 2011 at 2:22 pm #

  Figenciğim ya ne tatlı yazmışsın. sen safi yeteneksin maşaallah.İyi ki seni tanımışım.Öpüldün

 34. figen abla November 25, 2011 at 3:33 pm #

  sen daha şekersin can :))teşekkürler ediyor, sevgiyle öpüyorum 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: